Kojų prakaitavimo priežastys ir būdai jas įveikti

Kojų prakaitavimo priežastys ir problemos sprendimo būdai

Turbūt daugelis susidūrė su labai nemalonia problema – šaltomis, nemaloniai drėgnomis ir gausiai prakaituojančiomis pėdomis. Kai kuriuos ši problema kamuoja itin dažnai – net ir šalčiausiais žiemos mėnesiais tenka kęsti nemalonų kojų kvapą ir šalto prakaito keliamą drebulį.

Dauguma mano, jog šie nemalonumai gresia tik vasarą, kai karštas oras natūraliai verčia daugiau prakaituoti, tačiau tai netiesa. Tiesa yra ta, kad žiemą besikeičiančios sąlygos nulemia dar daugiau priežasčių kojoms prakaituoti.

Viena tų priežasčių – klimato kaita. Itin dažnai pasikeitusi oro temperatūra nulemia gausų kojos pėdų prakaitavimą. Antroji priežastis – dideli temperatūros skirtumai. Žiemą, išėjus į lauką, prie batų prilipęs sniegas drėkina ir šaldo kojų pėdas. Netrukus įžengus į šiltus, sausus namus, temperatūros skirtumas sudaro idealias sąlygas kojai prakaituoti – taigi ir jums patirti didžiulį diskomfortą.

Trečioji priežastis susijusi su žiemos avalyne. Vasarą dažniausiai nešiojamos basutės ir atviri bateliai, todėl kojos natūraliai vėdinasi. Žiemą dažniausiai aunamasi šiltus, gerai izoliuotus batus, nesudarančius jokių sąlygų kojai kvėpuoti. Lygiai taip pat kojų prakaitą ir nemalonų pėdų kvapą skatina storos žieminės nenatūralių – sintetinių – medžiagų kojinės.

Tačiau pati svarbiausia priežastis, lemianti kojų prakaitavimą, yra netinkama kojų higiena, kartais sukelianti tokias nemalonias ligas, kaip kojų grybelis ar kojų nagų grybelis. Ant netinkamai prižiūrimų kojų odos kaupiasi bakterijos. Drėgmė – joms tarpti ir daugintis idealiai tinkanti erdvė.

Kaip viso to išvengti?  Be jokios abejonės, rūpintis savo kojomis. Tinkama avalynė ir higiena – svarbiausi tinkamai prižiūrimų kojų rodikliai. Greta to labai svarbu užkirsti kelią bakterijų dauginimuisi odos paviršiuje. Tam tinkamiausia priemonė – kokybiškas dezodoruojantis propolio vandeninio ekstrakto purškalas su alūno druska. Alūno druska ne tik naikina bakterijas, bet ir jų sukeltus padarinius – blogą pėdų kvapą bei gausų prakaitavimą. Purškalas su propolio, vaistinių ramunėlių bei ąžuolo žievės ekstraktais užtikrina efektyvią apsaugą nuo pėdų grybelio ir prakaituojančių kojų diskomforto.

Kai kojos prižiūrimos tinkamai, tačiau prakaitavimas nesiliauja, o nemalonus kvapas nedingsta, tuomet verta kreiptis į medikus – tai gali būti rimtos infekcijos padarinys.

Kojų prakaitavimo priežastys ir būdai jas įveikti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *