Ką reiškia MDF ženklinimas?

Norėčiau plačiau žinoti ką reiškia raidės MDF. Pvz. Propolio skystas ekstraktas MDF.

MDF – sutrumpinimas įmonės pavadinimo MeDicata Filia. Šiuo ženklu išskiriame savo produktus iš kitų gamintojų analogiškų pavadinimų pateikiamų į rinką produktų. Konkrečiu atveju, prieš keletą metu – propolio skystą ekstraktą  gamino įmone “Sanitas”, “Kauno Medicinos Universiteto Vaistinė” ir “Medicata”.  Analogiškas produktas buvo įvežamas iš Lenkijos. Šiuo metu farmacinei Lietuvos rinkai tiekia tik mūsų įmonė. Ženklas MDF yra patentuotas prekinis ženklas.

 • Sveiki. Ką reiškia įmonės naudojamas ženklas „Dermatologų patikrinta“? Koks tai patikrinimo būdas? Ar paveiksliukas tvirtina, jog atliekami bandymai ir testai su gyvūnais?

  • Laba diena,
   Atsiprašau už vėluojantį atsakymą.
   Pagal Kosmetikos gaminių reglamentą, prieš išleidžiant kosmetikos gaminį į rinką, turi būti įvertinama gaminio sauga.
   Tam kad įvertinti gaminio saugą, tai atliekantis ekspertas turi įvertinti ir dirginantį, alergizuojantį gaminio poveikį odai. Tam yra atliekamas dermatologinis testas. Testo atlikimo metu yra surenkama savanorių grupė, kuriems atliekamas LOPO TESTAS: jo metu tam tikrose kūno vietose yra užtepama kosmetikos priemonė ir nustatytą laiką tikrinamas dirginantis poveikis.
   Be dermatologinio testo joks ekspertas saugos ataskaitos nerašys ir savo parašo nedės.
   Dar kai kurie gamintojai deda ženkliuką , kad kosmetikos gaminiui nebuvo atlikti bandymai su gyvūnais. Bet tai perteklinė informacija, už kurią turėtų būti baudžiama, nes visiems kosmetikos gaminiams bandymai sau gyvūnais yra uždrausti.
   Ir jei yra užrašas DERMATOLOGŲ PATIKRINTA, jis tikrai niekaip netvirtina, kad buvo atlikti bandymai su gyvūnais. Tai nesusiję dalykai.

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *