Kaip apsisaugoti nuo uodų?

Sorry, this entry is only available in Lithuanian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Vos  atšilus orams, daugybė gyventojų skuba pramogauti  gamtoje.  Poilsio vietos pasirinkimai yra gana įvairūs: vieni traukia prie jūros, kiti ilsisi kaimo sodyboje, na o treti renkasi ežerus. Tačiau pastarieji poilsiautojai žino: ežeringose vietovėse atostogos gali virsti tikra pražūtimi, jei nebus pasirūpinta priemonėmis uodams nuvyti.

Nors uodai vargina poilsiautojus ištisą vasarą, didysis jų puolimas prasideda gegužės – birželio mėnesių sankritoje. Uodų dauginimuisi ir plitimui yra ypač palankus šiltas ir drėgnas oras, todėl po ilgo vasaros lietaus uodų „atakos“ tampa itin dažnos. Žinoma, ne tik oro temperatūra turi būti tinkama puolimui, bet ir būsimos aukos kvapas. Yra žinoma, jog uodus vilioja prakaito kvapas, taip pat iš kūno sklindanti šiluma.  Tad kyla klausimas: kokius gi kvapus naudoti, kad būtų apsisaugoma nuo kenkėjų? Uodai neskris ten, kur yra jaučiami  baziliko, anyžiaus ar arbatmedžio kvapai, taip pat uodai vengia gvazdikėlių, rozmarino bei mentolio kvapų.

Pastarieji kvapai atsiskleidžia „MEDICATOS“ sukurtame aliejiniame ekstrakte „PROPOLIO ALIEJUS PLIUS“. Tai gaminys, padėsiantis išvengti uodų įkandimų, taip pat suteiks odai vėsos pojūtį ir skatins kraujotaką.  Šį ekstraktą galima naudoti ir prevencijai, ir jau esant įkandimui.

Be abejo, esama ir kitų apsisaugojimo nuo uodų būdų. Štai leidžiant laiką gamtoje, į šilumos šaltinį, pavyzdžiui, laužą, rekomenduojama įlašinti porą lašų minėtų kvapų eterinio aliejaus, o jei uodai puola gyvenamojoje patalpoje – kvapnųjį aliejų laikyti ant palangių. Taip pat yra plačiai naudojami purškikliai ar kvapnios žvakės.