© Medicata Filia, UAB. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.  
Medicata Filia - LIUTEINAs
 

 


*

 


Apie propolio
bei propolio
preparatų svarbą
imuniteto stiprinimui
- galime pasižiūrėti
programų įrašus:
Sveikatos Kodas, BTV  
ĮDOMU


....mes, tėvai pastarųjų keturių kartų, apdovanojom savo vaikus likimu gyventi trumpiau nei jų tėvai. Tavo vaikas gyvens dešimt metų trumpiau nei tu... Tai pasakyta apie amerikiečius, ar tik apie juos????
(su lietuviškais subtitrais)

GMO ir Europos Sąjunga
SAM, apie 2012-2013 m.gripo sezoną
Dan Buettner: Kaip gyventi šimtą metų...
(su lietuviškais subtitrais)

Birke Baehr: Kas negerai mūsų maisto sistemoje, 11m vaikino paskaita "...Kai kitą kartą būsite maisto parduotuvėje, ieškokite savo krašte užauginto maisto,...."
(su lietuviškais subtitrais)

 

Į pradžią Svetainės žemėlapis
 

 

LIUTEINAs

Kas yra LIUTEINAS ir kam jis reikalingas?

Liuteinas ir susidarantis iš jo akių audinyje zeaksantinas yra pagrindiniai geltonosios dėmės, esančios tinklainės centre, pigmentai. Būtent ši vieta atsakinga už ryškų ir kokybišką regėjimą. šie pigmentai selektyviai  sugeria mėlynąjį šviesos spektro srautą (apsauginė ekranuojanti funkcija) ir neutralizuoja jo neigiamą poveikį, jei dalis spindulių vis dėlto pateko į tinklainę (antioksidacinė funkcija). šis reiškinys buvo aptiktas tik 1985 metais ir sukėlė tikrą sensaciją tarp mokslininkų ir gydytojų – praktikų. Po kelis metus trukusių klinikinių tyrimų patvirtino, kad liuteino trūkumas sukelia ne tik patologinių pakitimų akies audiniuose, bet ir negrįžtamą regėjimo susilpnėjimą.

Tai ypač aktualu dabartiniais laikais, kai dėl dėl ozono sluoksnio nykimo ženkliai išaugo patenkančių į mūsų akis ultravioletinių spindulių kiekis ir netgi patys geriausi apsauginiai akiniai nuo saulės negali pilnai apsaugoti mūsų akių nuo tokio galingo ultravioleto srauto saulėtomis dienomis.

Antra ne mažiau svarbi priežastis – kompiuterizacija. Šis labai svarbus ir reikalingas įrenginys sukėlė perversmą ne tik moksline - technine prasme, jis sukėlė revoliuciją ir mūsų akyse. Gamtoje nuo amžių buvo taip nustatyta, kad mūsų regėjimas orientuotas į atspindėtą šviesą. Iš tiesų, juk mes tik trumpam galime žvilgtelėti į saulę ar ryškią elektros lemputės šviesą, o su kompiuterio atsiradimu mes esame priversti ilgą laiką iš arti žiūrėti į tiesioginį šviesos šaltinį ir joks apsauginis ekranas pilnai neapsaugos mūsų akies nuo jo spinduliavimo. O juk dabar beveik kiekvienas praleidžiame prie jo ekrano didelę savo laiko dalį.

Taigi, tai yra dvi pagrindinės priežastys, dėl ko mes turime būtinai gauti pakankamą liuteino kiekį su maistu ir/arba papildyti savo racioną liuteinu naudodami atitinkamus maisto papildus.

Teigiamas liuteino poveikis į organizmo funkcijas.

Tinklainė, o ypač jos centrinė dalis (geltonoji dėmė arba makula) bei lęšiukas turi stiprią apsaugą nuo neigiamų poveikių ir degradacijos – tai gamtiniai pigmentai liuteinas ir zeaksantinas. Iš daugiau kaip 600 karotinoidų tik šie du junginiai sugeba patekti į akies audinius ir nuo jų kiekio tinklainėje bei lęšiuke labai priklauso jūsų akies struktūrų sveikata. Liuteinas nesintetinamas organizme ir patenka į organizmą su maistu (vaisiais ir daržovėmis) Zeaksantinas gali būti sintetinamas tinklainėje iš liuteino. šiuo metu vyrauja nuomonė, kad, norint išsaugoti gerą regėjimą iki senatvės, kasdieną turėtumėte gauti ne mažiau 6 mg liuteino.

<<atgal>>

© Medicata Filia, UAB. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.